Ocieplanie poddasza- wełna czy pianka ?

Wiele ludzi zastanawia się czy ocieplać poddasze wełną czy pianką. Według mnie lepszą opcją jest ocieplanie poddasza pianką, dlaczego?

Przy ocieplaniu poddasza wełną mogą powstawać tzw. mostki termiczne, przez które może uciekać ciepło, więc poniesiemy dodatkowe koszty do ocieplenia. W konstrukcji dachu mogą pojawić się belki podporowe, które będą stabilizować konstrukcję, ale trzeba ponieść dodatkowe koszty dokupywania wełny i jej przycinania. Przy wełnie ponosimy dodatkowe koszty elementów podtrzymywania wełny (gwoździe, płyty wiórowe, taśmy)

Przy ocieplaniu poddasza pianką natryskowo jesteśmy pewni, że nie powstaną żadne luki do dodatkowego ocieplania, ponieważ pianka zmienia swoją objętość, przez co pianka „wpycha” się w najmniejsze szczeliny i je wypełnia, przez co jest cieplej w domu. Dwie osoby w 8 godzin roboczych może wyłożyć około 250m2 przez co w ciągu dnia, max 3 ocieplimy całe poddasze. Przy ocieplaniu poddasza pianką nie musimy martwić się o dodatkowe elementy, które będą trzymać piankę w miejscu. Jest bezpieczna dla alergików i dla zwierząt, niestety wełna może „pylić”, czyli może się minimalnie kruszyć, co powoduje reakcję obronną u alergików.