Malowanie pasów

Malowanie pasów wręcz pozorom jest bardzo ważne, ponieważ dzięki znakom poziomym wiemy, gdzie należy jechać albo gdzie można stanąć. Aby dobrze namalować pasy należy użyć specjalnych farb utwardzanych oraz specjalnego sprzętu i proszku fluoryzacyjnego. W magazynie lub na parkingu pasy można malować na trzy sposoby:

-Maszynowo układa się dwie warstwy farby pod ciśnieniem, utwardzanie trwa ok 12-24 godzin

-Ściera się wierzchnią warstwie nawierzchni, a potem nakładamy dwie warstwy farby, tutaj utwardzanie również trwa od 12 do 24 godzin. Pasy są trwałe oraz odporne na ścieranie.

-Wycina się na 3mm pas jaki chcemy uzyskać i wypełniamy dziurę 2-składnikową żywicę epoksydową.

Przy malowaniu dróg też używa się farb lub żywicy w kolorze białym i żółtym lub czerwonym, ponieważ przy budowie żółty i czerwony kolor jest ważniejszy od białego. Malowanie pasów to głównie malowanie przerywanych linii, ciągłych, jednostronnie przerywane oraz różnego rodzaju strzałek itp. Malowanie pasów jest jako malowanie wiosenno-letnie, czyli tak do połowy lipca, dodatkowo jesienne do końca października. Dobre oznakowanie poziome dróg zapewnia nam bezpieczeństwo oraz zmniejsza ryzyko wypadków do minimum.