Jaki automat do bramy?

Bramy, które produkujemy mogą być m.in. segmentowe lub skrzydłowe. Zwykle montuje się je w środku garażu, ponieważ są za lekkie oraz mogą się załamać pod wpływem silnego wiatru, gdyby były stosowane jako brama przesuwana na szynach, a co najważniejsze - przy braku prądu można otworzyć bramę korbą z łańcuchami.

Brama skrzydłowa, która składa się zwykle z dwóch skrzydeł jest zwykle bramą wjazdową na posesję, dlatego musi być solidna jak i bezawaryjna, ponieważ ułatwia nam pracę oraz zaoszczędza czas. Przy kupowaniu bramy należy brać pod uwagę ciężar bramy i w jaki sposób ma się otwierać – do środka lub cały segment w jedną stronę. Najlepszą opcją jest jednak brama, która jedzie po szynach, ponieważ zajmuje najmniej miejsca i łatwo można parkować za i przed bramą.

Istnieją również bramy rolowane, które montuje się w środku garażu i zwijają się jak roleta przez co zajmują bardzo mało miejsca. Tworzy je kilkadziesiąt małych listew, które składają się z dwóch warstw oraz ułatwiają zwijanie się bramy. Nie trzeba dużo miejsca tak jak na bramy typu segmentowego. Należy pamiętać o miejscu na skrzynkę rolety oraz silnik napędowy, który jest tu najważniejszy. Nie powinien być w miejscu, gdzie można go uszkodzić albo w miejscu gdzie może być zalany (obniżenie poziomu w podłożu garażu).

Do wytworzenia bramy stosuje się stal albo aluminium, a automaty do bram powinny być trwałe tak jak napędy firmy Kortas z Bydgoszczy.