Jaką odzież bhp kupić?

Odzież bhp, czyli odzież ochronna ma na celu ochronę naszej skóry jak i naszego zdrowia. Strój roboczy może być odzieżą bhp, ale odzież bhp nie będzie strojem roboczym ze względu na bardzo ważne różnice w budowie jak i funkcjach tych dwóch strojów. Większość Polaków myśli, że odzież robocza i ochronna to to samo, dlatego nadal pojawiają się wypadki, a najczęściej w zawodach elektryka czy osób pracujących przy wyrębie lasu, przez co ważne jest dostarczenie do pracownika odpowiednich warunków do pracy.

Kaski, rękawice, okulary ochronne oraz wszelka odzież z butami powinna być dopasowana rozmiarowo do pracownika. Źle się pracuje w za małych rzeczach, ponieważ one obcierają, dlatego może być to powodem do niższej pracy. W kodeksie pracy jest ustawa, która wyraźnie mówi, że właściciel powinien dostarczyć wszelką odzież ochronną jak i roboczą, jeśli „ubranie pracownika ma ulec zniszczeniu, ubrudzeniu czy zakażeniu”.

Do kupowania wszelkiego ubioru ochronnego przydaje się sprzedaż hurtowa danych rzecz typu czapki, kaski, spodnie wodoodporne lub różnego rodzaju zatyczki do uszu, przez co można zakupić cały zestaw ubioru ochronnego.